Rekonstrukce obecní knihovny

Vydáno: 12.7.2013

S příchodem prázdnin začala avizovaná rekonstrukce lánské obecní knihovny.

Vyklizení knihovny proběhlo v neděli 7. července 2013 v odpoledních hodinách díky ochotným dobrovolníkům ze sdružení Naše Lány, několika zastupitelům a knihovnici paní Jitce Machačové. Své našlo 6000 svazků dočasné útočiště na chodbě v přízemí základní školy díky vstřícnosti vedení základní školy.

V pondělí 8. července 2013 nastoupili dělníci ze stavební firmy Dudášik a zbourali příčku rozdělující knihovnu na dětskou a dospělou část. Současně vystěhovali i starý zátěžový koberec.

Od středy 10. července začal pan Puslt s lepením nových stropních desek místo původních popraskaných a zažloutlých.

V pondělí 15. července převezme štafetu stavebních prací pan Jirásek, který provede vystěrkování podlahy a následně položí nové linoleum.

Montáž nových knihovnických regálů, knihovnického pultu a zázemí pro čtenáře je plánována od 22. do 26. července. Knihovna bude mít moderní knihovnické statické i pojízdné regály umožňující snadné rozčlenění knih, archiv na knihy méně žádané a úložné pojízdné boxy umožňující posezení.

Poslední červencové dny budou patřit úklidu a následně i stěhování knih do nových regálů. Při stěhování budou knihy nově rozřazeny a také dojde k vyřazení starých titulů.

Knihovna bude mít od září nejen nový kabát ale také nový elektronický knihovnický systém Clavius, který umožní snadnější evidenci a přehled o pohybu knih. Tento program obec Lány zakoupila a již od června letošního roku díky nově vytvořenému místu financovaného úřadem práce v Kladně, probíhá zapisování knih do knihovnické databáze.

Jana Drastilová, Martina Hořejší