Projekt obnovy dětského hřiště - aktuální dění

Vydáno: 29.7.2006
OS se podařilo během 7 měsíců své existence shromáždit finanční prostředky, které umožnili zahájit rekonstrukci hřiště. Zdroje na obnovu hřiště se skládají z finančních darů soukromých dárců a firem věnovaných OS NAŠE LÁNY (k datu 29.7.2006 Kč 158.936,-), finanční částky vyčleněné OÚ Lány v rámci rozpočtu obce na rok 2006 (Kč 220.000,-), získanými dotacemi od Ministerstva pro místní rozvoj ČR (Kč 300.000,-) a Krajského úřadu Středočeského kraje, materiálních darů (Kč 125.000,-) a osobní účasti firem při rekonstrukci hřiště. Díky těmto získaným finančním prostředkům byly v měsíci červnu 2006 objednány herní prvky od vítěze výběrového řízení Tomovy parky s.r.o. a OS NAŠE LÁNY společně s OÚ Lány přistoupili k samotné realizaci rekonstrukce hřiště.

V současné době zástupci našeho sdružení v součinnosti s Obecním úřadem v Lánech koordinují práce na hřišti na připraveném projektu. V měsíci červnu 2006 byla provedena odbornou firmou úprava stávající zeleně. V  červenci 2006 budou na hřišti provedeny zemní práce, jejichž cílem je odstranění stávajících asfaltových cest. Dalším krokem bude bagrování dopadových ploch pro herní prvky, příprava nové asfaltové cesty a osvětlení hřiště. V měsíci srpnu 2006 budou instalovány herní prvky dodavatelskou firmou Tomovy parky s.r.o. Dále budou upraveny dopadové plochy okolo herních prvků, vybudována nová asfaltová cesta, montáž osvětlení, nové brány a vstupní branky. Během měsíce září až října 2006 bychom rádi provedli finální úpravu terénu, osev travnatých ploch, výsadbu nové zeleně a hřiště bude slavnostně předáno lánským a vašírovským dětem.

Stále však nemáme finanční prostředky pro úplné dokončení všech úprav hřiště. Dosud hledáme zdroje např. na opravu stávajícího plotu nebo jeho úplnou výměnu, výsadbu nové zeleně.
Vyzýváme proto stále lánské a vašírovské občany, aby podpořili projekt, jehož cílem je nabídnout dětem pestré, prostorné a bezpečné hřiště. Jakákoliv finanční částka, nabídka materiální pomoci, dobrovolnické pomoci nám velmi pomůže.

Finanční prostředky shromažďujeme na transparentním účtu – 2258009001/2400, jehož stav a pohybu může sledovat každý z Vás na internetu. Po skončení rekonstrukce dětského hřiště předložíme veřejnosti závěrečné vyúčtování finančních prostředků.
Za OS NAŠE LÁNY Martina Hořejší