Obec Lány letos uspořádá 2. ročník sochařského sympózia

Vydáno: 17.4.2013

V letošním roce se bude jednat o řezbářské sympózium na téma užité umění. Pomozte navrhnout místa, kam bychom díla ze dřeva mohli v naší vsi na veřejně přístupných místech a v nejbližším okolí obce umístit.

Kulturní komise obce Lány vyhlašuje druhý ročník

Sochařského sympózia „Lánská dřevořezba" na téma užité umění.

Výtvarníci budou tentokrát pracovat od 23. září 2013 přímo na Masarykově náměstí v prostoru před obecním úřadem. Všichni tak budou opět moci sledovat, jak řezbářům vzniká užité umění ze dřeva pod rukama. Tentokrát by všechna díla neměla být jen na okrasu, ale pro některá bychom rádi našli i praktické využití, například lavička jako umělecké dílo a podobně.

Vernisáž sympózia se bude konat 28. září 2013.

Pomozte navrhnout místa, kam bychom díla ze dřeva mohli v naší vsi na veřejně přístupných místech a v nejbližším okolí obce umístit. Umělci by se konkrétním prostorem mohli nechat inspirovat.

Své návrhy, prosím, zasílejte na email: RomanHavelka@email.cz nebo je zaneste na obecní úřad k rukám Romana Havelky.

Věříme, že se vám možnost pozorovat sochaře při tvorbě bude líbit.

Roman Havelka, předseda kulturní komise