Voňavý advent a ocenění Zlatý šafrán

Vydáno: 26.11.2012

Srdečně vás zveme na další předvánoční setkání, které začne v sobotu 8. prosince 2012 v 10:00 hodin v lánské sokolovně.

Během celého dne si návštěvníci budou moci prohlédnout řadu zajímavých stánků s rozličnými vánočně laděnými dárky, např. svíčkami a vonnými esencemi, šperky z korálků, smaltu, ale i peříček, s výrobky z malovaného dřeva i skla, s vánočními svícny, jmelím a květinami, ručně vyráběnými kabelkami a čepicemi. Připravena budou opět stanoviště, kde si malí i velcí návštěvníci budou moci vyzkoušet nejen zdobení perníčků, malování na sklo či výrobu svíček ze včelího vosku, ale třeba i obrázků z drobných korálků.

I letos vystoupí v rámci programu děti z lánské mateřské školky z třídy Kytiček. Jejich vánočně laděné pásmo začne v 15:00 hodin.

Na 16. hodinu je pak plánováno vyhlášení každoroční oblíbené a pro všechny příchozí otevřené soutěže Zlatý šafrán o nejchutnější vánoční cukroví.

Program pak v 17:00 hodin vyvrcholí loutkovou pohádkou pro děti.

A na závěr výzva: Budete vyrábět vlastní adventní věnec? Zapůjčte nám jej na výstavu v rámci Voňavého adventu. Přineste jej 8. prosince dopoledne přímo do sokolovny. Nejhezčí věnec odměníme drobným dárkem.

Kulturní komise obce Lány