Přednost zprava na všech místních komunikacích

Vydáno: 20.9.2011

čeká od 1. října 2011 na řidiče v Lánech. Změna se týká 15 křižovatek, z nichž zmizí dopravní značky. Nově přibudou značky u vjezdu do obce ve směru ze Slovanky, z Vašírova, od Rakovníka a Berouna, které na řidiče upozorní na tuto novinku.

Cílem tohoto opatření, o kterém rozhodlo zastupitelstvo obce, je především maximální omezení rychlosti vozidel na místních silnicích, tlak na řidiče k větší ohleduplnosti vůči ostatním účastníkům silničního provozu a v neposlední řadě i úspora nákladů na údržbu značek. Jen v Lánech by výměna stávajících nevyhovujících dopravních značek přišla obecní pokladnu na bezmála 500.000,- Kč.

Přednost zprava bude zavedena na všech místních komunikacích, hlavními silnicemi nadále zůstanou v Lánech pouze ulice Zámecká, Křivoklátská, Berounská, Lesní a ve Vašírově pouze průjezdová silnice (viz mapa uvnitř). Tyto ulice prozatím nejsou místními komunikacemi, ale patří do správy Středočeského kraje a o jejich dopravním značení obec nerozhoduje.

Doposud byly v části obce na křižovatkách osazeny značky a v některých částech naopak již byla zavedena pouze přednost zprava (ulice Lipová, Za Humny, Sluneční, Sadová, Březová, Lesní II, Pod lesem, Ke Studánce) a ve Vašírově. Odstraněním dopravních značek ze všech místních komunikací dojde ke sjednocení pravidel, a tedy i ke zjednodušení pravidel, která musíme při jízdě respektovat. Jednoduše všude bude přednost zprava.