Rekonstrukce hlavní přístupové cesty na lánském hřbitově

Vydáno: 27.7.2011

bude zahájena 1.8. a potrvá do konce září letošního roku.

V pondělí 1. srpna 2011 bude zahájena rekonstrukce komunikace na lánském hřbitově. Jedná se o hlavní přístupovou cestu a okolí hrobu T. G. Masaryka na starém hřbitově. Rekonstrukci provede firma Klika-Dvořák Kladno. Celkové náklady činí 1.030.000,- Kč a obec na ni získala dotaci od Středočeského kraje z Fondu rozvoje měst a obcí ve výši 900.000,- Kč. Projektová dokumentace na rekonstrukci cesty, kterou vypracoval Ing. Jaromír Doležal, byla schválena Národním památkovým ústavem Praha, protože lánský hřbitov je prohlášen kulturní památkou České republiky. Rekonstrukce bude provedena ve 2. etapách. První etapa – spodní část cesty a okolí hrobu TGM - bude provedena do 10. září 2011. Druhá etapa– horní část komunikace – bude provedena nejpozději do konce měsíce září 2011.

Omlouváme se všem majitelům hrobů za zhoršené přístupové podmínky v době rekonstrukce.

Karel Sklenička, starosta obce