• Titulní strana
  • Aktuality

Lánský fotbalový A-tým získal titul okresního přeborníka a postup do krajské 1.B třídy

Vydáno: 22.6.2011

Gratulujeme!

Obec Lány gratuluje lánskému fotbalovému A-týmu k titulu okresního přeborníka a k postupu do krajské 1. B třídy. Áčko dospělých dlouhodobě hrálo na špici okresního přeboru a věříme, že po dva roky starém sestupu z vyšší soutěže bude mít v nadcházející sezóně více štěstí a soutěž udrží.
JUDr. Ernest Kosár, místostarosta obce

Postup očima trenéra

Sezóna byla v mnoha směrech absurdní. Počet zranění, která nás pronásledovala už na podzim, byl rekordní. V některých zápasech chybělo až osm hráčů základní sestavy, vesměs pro zdravotní potíže nebo pracovní vytížení. Když nám před zimní přestávkou patřila třetí příčka v tabulce, považoval jsem tuto skutečnost (vzhledem ke zmíněným okolnostem) za veliký úspěch.

Mimořádně zdařilá zimní příprava odstartovala bodové stíhání favoritů a možná právě ta odvedená dřina znamenala fyzicky silný závěr sezóny. Během jarní části ztráta na prvního ještě narostla a  v té době o vítězství nikdo z nás nepřemýšlel. Po výhrách nad týmy z čela tabulky už kluci šanci nepustili, přičemž  využili i dalších zaváhání favoritů. Zápasy jsme většinou vyhrávali těsně a po velkých bojích, ale možná právě tento fakt nás lépe připraví na vyšší soutěž. Pro fotbalový růst mladých hráčů je to další krok vpřed, pro ty starší asi poslední příležitost zahrát si na krajské úrovni.

Nejlepším hráčem jara jsem vyhodnotil nového stopera Iva Rybáře, nejpřesnějším střelcem jara byl Michal Reichl se 14 góly, k nejproduktivnějším hráčům patřili i Libor Švolba a Viktor Blín. Velmi spolehlivě chytal brankář Jan Zika. Pozitivním faktem bylo úspěšné naskočení do sestavy mladých hráčů Jakuba Loskota a Ondry Vejrážky.

Velké poděkování patří obci Lány, věrným fanouškům, kteří zejména v posledních zápasech tlačili naše mužstvo k výhrám doma i venku, končícímu předsedovi klubu a žijící ikoně lánského fotbalu Vlastimilu Švolbovi, novému předsedovi Miroslavu Porcalovi a všem hráčům, kteří podávali poctivé výkony, i když se jim mnohdy hra nedařila.

Mgr. Milan Dvořák, trenér