Upozornění Městské policie Nové Strašecí

Vydáno: 13.4.2011

Doporučení občanům - zabezpečte svá vozidla!

V poslední době dochází v Novém Strašecí a jeho okolí ke zvýšenému počtu vloupání do vozidel. Většina vloupání probíhá tak, že pachatelé rozbijí okno vozidla a odcizí autorádio nebo předměty odložené ve vozidle. Pro vyšší bezpečnost vozidla je doporučujeme dodržovat několik pravidel.

• máte-li možnost parkovat v garáži, učiňte tak vždy! K některým vloupáním došlo i během krátkodobého odstavení vozidla na ulici.
  • k parkování využívejte dobře osvětlené plochy určené k odstavení vozidel.
  • nenechávejte ve vozidlech viditelně odložené žádné věci, jako jsou tašky, kabelky, kufříky, doklady, peněženky, mobilní telefony, videokamery a fotoaparáty nebo dokonce peníze.
  • cenné věci nenechávejte odložené ve vozidle ani skrytě v zavazadlovém prostoru.
  • autorádia jsou velkým lákadlem. Máte-li možnost, vyjměte autorádio (nebo jeho čelní panel) při každém odstavení vozidla.
  • pečlivě si hlídejte klíčky od vozidla. Mějte je vždy u sebe a nenechávejte je v odloženém oblečení (např. u lékaře nebo v restauraci).
  • před odchodem od vozidla zkontrolujte uzamčení všech dveří i v případě, máte-li centrální ovládání zámků.
  • vozidlo uzamykejte vždy, třeba i při krátkodobém vzdálení se od vozidla (např. vyložení nákupu).
  • doplňková zabezpečovací zařízení vozidla použijte nebo aktivujte při každém odstavení vozidla.

Nebuďte lhostejní! I Vy se můžete stát obětí tohoto typu trestné činnosti. Uvidíte-li podezřelou osobu při pohybu mezi vozidly, zavolejte nám ihned a pokud možno skrytě. Nedochází-li již k páchání trestné činnosti, nezasahujte proti podezřelým osobám sami.

Spojení: Policie ČR: 158
Městská policie Nové Strašecí: 602 395 312