Závěrečné slovo k prvnímu lánskému dni her 2006

Vydáno: 26.5.2006

První lánský den plný her se uskutečnil dne 13.5.2006. Benefiční akce přinesla ve prospěch obnovy dětského hřiště v Lánech celkem 38.229,50 Kč!

PRVNÍ LÁNSKÝ DEN PLNÝ HER 2006 máme za sebou... Snad není troufalé tvrdit, že se vydařil. Pro nás byla největší odměnou velká účast dětí, kterým byla akce určena především. Potěšilo nás, že rodiče s dětmi zůstali i přes občasnou nepřízeň počasí po celý den, a všichni společně si užívali připraveného programu (dospělí ocenili hlavně náš stánek s občerstvením).

Ohlasy na den plný her jsou velmi pozitivní a pro nás jsou velkou výzvou do dalšího roku. Rádi bychom, aby se LÁNSKÝ DEN PLNÝ HER stal pravidelným zpestřením rodinného života v naší obci. Pro vaši informaci si dovolujeme zveřejnit některá fakta.

LÁNSKÝ DEN PLNÝ HER byl nápadem členů občanského sdružení NAŠE LÁNY. Na programu se dále podíleli členové Modelářského klubu Lány a okolí, Mateřské školy v Lánech a Základní školy v Lánech. Chtěli jsme nabídnout dětem a také jejich rodičům pestrou paletu soutěží a odměn. "Mottem dne" pro nás bylo také nenásilné zprostředkování setkání se spoluobčany a sousedy, navázat nová přátelství a spojit "staré a nové Lány".

Den plný her se podařil díky materiálnímu nebo finančnímu příspěvku těchto firem a lidí, kterým patří naše velké poděkování: České lupkové závody, a.s., Nové Strašecí | Daniel Jůn, Vinařice | DREXX s.r.o., Lány | EuroAgentur – Hotel Classic Lány | Frolíkovi, Lány | Hana Moravcová, Lány | Hana Špásová, Lány | Hospoda Narpa, Lány | Jana Malá, Lány | Tomáš Fencl, Lány | Anička Portova- Ulmanová, Lány | Ing. Jaroslav Kučera, Lány | Jiří Kučera Řezník – uzenář, Kačice | Josef Barša ADSUM, Unhošť | Kalabria, spol. s r.o., Kladno | Lego Production s.r.o., Kladno | Ludmila Bechyňová, Lány | Martina Hořejší, Lány | Motorest na plůtku, Doksy | Obec Lány | Pavel Procházka, Nové Strašecí | Pavel Votápek, Mezouň | Restaurant-Vinárna Fontána, Lány | Sbor dobrovolných hasičů TGM Lány | SOU Nové Strašecí, paní Břízová | Soukupovi, Lány | Školní zemědělský podnik, Lány | Tomovy parky s.r.o., Karlovice-Radvánovice | Topinfo s.r.o., Praha 6 | Vaněček - Potraviny, Lány. Naše poděkování patří také všem dobrovolníkům mimo řady našeho občanského sdružení, kteří celý den nezištně zajišťovali jednotlivé soutěžní disciplíny a ostatní stanoviště. Pořádání dne plného her podpořilo příspěvkem pro děti i obecní zastupitelstvo obce Lány. Naše díky patří všem "účinkujícím", kteří se zasloužili o příjemnou atmosféru celého dne.

Lánské kolo

Byl projekt, který se rozhodla podpořit firma České lupkové závody, a.s. Princip spočíval v tom, že firma České lupkové závody, a.s. přislíbila každý ujetý km na lánském kole (v našem případě na rotopedu umístěném na hřišti) znásobit částkou 100,- Kč a tyto finanční prostředky věnovat ve prospěch obnovy dětského hřiště. Šlapat pro hřiště měli možnost děti i jejich rodiče. Během dne se ujelo na lánském kole 240,69 km, což v přepočtu činí 24.069,- Kč pro obnovu dětského hřiště. Všechny jezdce a jejich časy jsme pečlivě zapisovali a na konci dne jsme vyhlásili a odměnili ty nejpilnější:

ŠLAPÁK ROKU – nejvíce ujetých km za časový limit 5 minut
Jakub Šašek, Doksy (5,5 km)
odměna – Trofej a poukaz na 2 hodiny bowlingu v restauraci Classic v Lánech

„ŠLAPE CELÁ RODINA“ – nejvíce ujetých km během celého dne na 1 rodinu
Jelínkovi, ul. Pod Kopaninou, Lány (19,6 km)
odměna – sada pro hru pétanque a poukaz v hodnotě 500,- Kč na večeři v restauraci Classic v Lánech
(věnovaný firmou EuroAgentur Hotels & Travel)

NEJPILNĚJŠÍ ŠLAPÁK – nejvíce ujetých km během celého dne na osobu
Miloš Jelínek ml., Lány (11,6 km)
odměna – poukaz na 2 hodiny bowlingu v restauraci Classic v Lánech
(věnovaný firmou EuroAgentur Hotels & Travel)

Obrázky dětí budete mít možnost opět vidět na Lánských letních slavnostech 17. června 2006.
mladší kategorie (5-8 let): 1. Karolína Hamouzová 2. Adam Picka 3. Michaela Tůmová
starší kategorie (9-12 let): 1. Kateřina Týblová 2. Lucie Zíková 3. Nikola Richtrová

Částka se skládá z vybraného vstupného, dobrovolných příspěvků návštěvníků, výtěžku lánského kola,
prodeje občerstvení a příspěvku z houpacího automatu.
Z výtěžku máme velkou radost.

Děkujeme všem návštěvníkům i partnerům a těšíme se na setkání v příštím roce!
Pro LÁNSKÝ DEN PLNÝ HER 2007 uvítáme každý dobrý nápad a pomocnou ruku.
Své náměty, tipy i kritiku nám můžete psát na sdruzeni@lany.cz.