Hlásíme se o grant Benefice s Divokými husami

Vydáno: 1.4.2006

Sdružení NAŠE LÁNY se rozhodlo ucházet se o grant Nadace Divoké husy na svůj plánovaný První lánský den plný her.

Sdružení NAŠE LÁNY ve spolupráci s Modelářským klubem Lány a okolí se rozhodlo uspořádat v sobotu 13. května 2006 I. ročník Lánského dne plného her v prostoru dětského hřiště u Židovského rybníka v Lánech. Během celého dne budou pro děti připraveny tradiční hry - přetahování lanem, shazování plechovek, skákání v pytli, chůze na chůdách, hod kroužky na cíl, lovení rybiček, cvrnkání kuliček a další. Za soutěžení ve sportovních disciplínách obdrží děti lánské dukáty, které budou moci proměnit při jarmarku za drobné dárky.Také pro dospělé návštěvníky je připravena možnost aktivně se zúčastnit - ve hře petangue. Během dne budete mít možnost shlédnout benefiční show bičem mistra světa z roku 2003 p. Pavla Votápka, dále vystoupení Modářského klubu s lodními modely na Židovském rybníku a také budete mít možnost vidět výsledky výtvarné soutěže dětí z Mateřské školy v Lánech a Základní školy v Lánech na téma "Naše hřiště". Na místě bude zajištěno občerstvení. Vstupné: děti do 6 let zdarma, děti do 15 let 10 Kč, osoby nad 15 let 20 Kč.

Všichni účinkující a pořadatelé se vzdávají nároku na odměnu. Výtěžek z celého dne bude věnován na Projekt obnovy dětského hřiště v Lánech. Občanské sdružení požádalo o podporu Nadaci Divoké husy, která může zdvojnásobit výtěžek z této akce.

Byli bychom rádi, kdyby prostřednictvím této a dalších podobných akcí docházelo k seznamování našich spoluobčanů a navazování nových přátelství, protože jsme si vědomi, že v posledních několika málo letech přibylo v obci mnoho nových občanů, především mladých rodin. Proto je tato akce určena pro všechny, kteří mají zájem příjemným způsobem prožít den a přitom poznat své spoluobčany a sousedy. Těšíme se na Vás. Začínáme v 10:00 hodin na hřišti u rybníka v Lánech.
ZA OS NAŠE LÁNY Jana Svobodová a Martina Hořejší