Ucházíme se o grant "3x333 tisíc pro aktivní život v obci" od Nadace VIA

Vydáno: 14.3.2006
Naše sdružení se uchází o získání grantu od Nadace VIA. Uzávěrka byla 10. března 2006. Grant je určen na podporu veřejně prospěšných projektů nevládních neziskových organizací, které usilují o zlepšení fyzického a kulturního prostředí města či obce a zároveň vytvářejí příležitosti a prostor pro setkávání a společné aktivity místních občanů. Současně musí žadatel o grant prokázat stimulování vzniku a rozvíjení partnerských vztahů mezi místními občany, neziskovými organizacemi, podnikateli a veřejnou/místní správou a vytváření příležitostí pro místní dárcovství a dobrovolnou práci. Přestože budou vybrány pouze tři projekty z celé České republiky, rozhodli jsme zúčastnit se soutěže s velkou konkurencí a  předložili jsme naše záměry a shromážděné podklady na rekonstrukci dětského hřiště u Židovského rybníka. Hodnotící komise nadace zasedne 10. dubna 2006 a o vítězní žadatelé budou vybráni nejpozději v polovině června 2006.