Oslavy 615. výročí první zmínky o Lánech proběhnou 1. června 2007 v hotelu Classic

Vydáno: 20.5.2007

Kulturní komise Obce Lány Vás 1. června 2007 srdečně zve na OSLAVY 615. VÝROČÍ PRVNÍ ZMÍNKY O LÁNECH. Program začíná v 18.30 hodin oficiálním vyhlášení celonárodní sbírky na jezdeckou sochu prezidenta Tomáše G. Masaryka, pokračuje koncertem Hudby Hradní stráže a Policie ČR, taneční zábavou, slavnosti zakončí ohňostroj.

Program:
V 18:30 hod. zahájení a oficiální vyhlášení celonárodní sbírky na jezdeckou sochu prezidenta Tomáše G. Masaryka, která by měla v Lánech připomínat jeho odkaz.
V 18:35 hod. koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR - muzikálové melodie, populární hudba i české lidovky.
Ve 20:15 hod. zahraje k tanci dechová kapela Seniorka, otevře se občerstvení.
Ve 22:00 hod. slavnosti zakončí ohňostroj.

Večer ve dvoře Hotelu Classic je další možností setkat se s přáteli či známými, pobavit se, zatančit si.

VSTUPNÉ BUDE DOBROVOLNÉ

Nejstarší písemná zmínka o Lánech pochází z května roku 1392. Podle lánského písmáka, doktora Václava Vodvářky, hovoří záznam v církevních knihách o sporu, který vedl stochovský kostel, blíže jej však nespecifikuje. Co je ale důležité - píše se zde, že jako svědek byl k rozřešení pře přizván majitel zemanského sídla, které patřilo ke zboží stochovskému - vladyka Hašek z Lán.