Air show - Lány 2006

Vydáno: 10.4.2006

Modelářský klub Lány a okolí Vás srdečně zve dne 22. dubna 2006 na 2. letecký den k 80. výročí založení Masarykovy letecké ligy.

Chceme navázat na divácky úspěšnou akci a dne 22.dubna uspořádat v pořadí již 2. letecký den k 80. výročí založení Masarykovy letecké ligy a k výročí, kdy byl při útoku na letiště Ruzyně dne 18.4.1945 zasažen protileteckou střepinou stíhací letoun P51 Mustang, který pilotoval por. Oskar Rydley (nyní brigádní generál). S tímto poškozeným letounem doletěl pilot až k obci Lány, kde se pilot pomocí padáku zachránil a díky obětavosti místních občanů byl v obci ukrýván.
Součástí leteckého dne bude vystoupení Skupiny historie vojenského a policejního letectva z Rakovníka, atraktivní ukázky umění modelářů našeho kraje a demonstrace požárních útoků družstev mladých hasičů. Snažíme se o zabezpečení i divácky přitažlivých dalších částí programu. Program se koná na letecko-modelářském letišti nad skálou od 13 do 18 hodin.
Srdečně Vás zve Modelářský klub Lány a okolí