Benefiční maškarní merenda se setkala s velkým ohlasem mezi dětmi i rodiči

Vydáno: 23.2.2007

A přinesla neuvěřitelný výdělek ve prospěch nového projektu občanského sdružení NAŠE LÁNY - Domeček!

Chtěli bychom Vám sdělit, jak vlastně tato dobročinná akce dopadla a co bylo jejím hlavním důvodem. Chtěli jsme veřejnosti představit náš nový projekt Domeček - Klub pro rodiče a děti, který našel své sídlo v již zmiňované lánské sokolovně a počátkem února 2007 zahájil svůj provoz. A aby byla oslava pořádná, pozvali jsme všechny zájemce na Maškarní merendu, během které slavnostní pásku Domečku přestřihla na první pokus paní Václava Nováková, starostka TJ Sokola Lány.

O pestrý odpolední program merendy se zasloužily dívky z oddílu aerobiku a maminky s dětmi (TJ Sokol Lány), skupina historického šermu Berounští měšťané a kroužek stepu při ZŠ Lány. Nechyběla ani dětská diskotéka o kterou se staral p. Tomáš Baroch se svým synem. Protože množství pěkných masek zaskočilo porotu vybírající nejhezčí masku, musel o výběru nejlepší masky nakonec rozhodnout los. Cenu za 1. místo získala Sára Rychtrová (selka), 2. místo Ondra Havel (čert), 3. místo Petr Olič (duch). Děti si odnesly pohádková DVD a diplom. O hladký průběh programu se starala paní Kamila Barochová.

"Z každé Vaší koruny jsou dnes dvě", to je heslo z letáčku Nadace Divoké husy, který dostali všichni příchozí, kterých bylo bezmála na pět set, společně se vstupenkou.  A tak tato nadace zdvojnásobí čistý výtěžek z Maškarní merendy po odečtení nákladů 32.987,- Kč (vstupné a kasička u u vstupu 8.070,- Kč; prodané občerstvení 7.738,- Kč; šatna 1.229,- Kč; sponzorské dary transparentním účtu 16.450,- Kč)!

A co s nimi uděláme? Budou použity na vybavení herny pro děti v Domečku, zakoupení odborných publikací pro rodiče, dětských knížek; hudebních nástrojů pro děti, cvičebních pomůcek, CD s dětskými písničkami a říkadly, nákup materiálů pro výtvarnou a rukodělnou dílnu a další. Vše zúročíme ve prospěch malých návštěvníků a jejich dospělého doprovodu, aby se v Domečku cítili příjemně, rozvíjeli své dovednosti a obohacovali své zkušenosti.

Naše velké díky patří všem návštěvníkům, kteří svou přítomností podpořili náš projekt Domeček. Chceme poděkovat všem účinkujícím a dobrovolným pomocníkům, sponzorům z řad soukromých osob i firem a také všem členům občanského sdružení NAŠE LÁNY. Všichni obětavě pomáhali a vystupovali bez nároku na odměnu.

Za OS NAŠE LÁNY Jana Svobodová, Martina Hořejší