Hokejový klub Lány v sezóně 2006 - 2007

Vydáno: 11.2.2007

Možná bychom jen těžko hledali obec, kde je o hokej takový zájem. Hokejový klub byl v Lánech založen v roce 1934 a současná sezóna 2006 - 2007 je již sedmdesátou druhou v pořadí. V tak malé vesnici je raritou, že zde fungují 3 mužstva: A - tým, B - tým a přípravka. V okolních obcích už hokej zcela vymizel. V Lánech se díky snaze, schopnosti a obětavosti funkcionářů a hráčů stále hraje na slušné úrovni.
A - tým hraje od roku 1995 okresní přebor Kladenska a je tomu tak i v letošní sezóně. Když Lány nahlásili na začátku soutěže svou soupisku, na které bylo 30 hráčů, vedení ostatních klubů jen nevěřícně kroutilo hlavou. Svěřenci trenéra Františka Hamouze vstoupili do soutěže výborně. Po třech vítězstvích v řadě, ale následovaly tři porážky. V lednu ze soutěže vystoupil jeden z celků a v současné době je situace v okresním přeboru velmi vyrovnaná. V neděli 21. 1. 2007 sehráli Lány důležitý zápas proti V&M Ford , ve kterém zvítězily 5:3 a oplatily svému soupeři porážku z předchozích dvou zápasu. Do konce soutěže chybí 5 zápasů a mužstvo tak má stále šanci na zisk titulu.
Dosavadní výsledky: HC Lány - Braškov 6:2, 2:3, HC Lány - HC Důl 4:3, 5:7, HC Lány - V&M Ford 3:4, 2:7, 5:3, HC Lány - Žilina 8:3, 9:1.
Pro lánské béčko je tato sezóna teprve třetí v pořadí. Po dvou ročnících na Rakovnicku byla rezerva nucena změnit soutěž. Rakovnický okresní přebor se v této sezóně nerozběhl a hrozilo, že B - tým nebude mít kde hrát. Na přihlášení do stejné soutěže, kde hraje A - tým, již bylo pozdě, a tak poslední variantou byla Amatérská hokejová liga ve Slaném (AMHL). Po dohodě se všemi kluby vstoupili Lány do již rozběhnuté soutěže. Ve slánské soutěži hraje celkem 6 týmů čtyřkolovým systémem, takže béčko odehraje slušných 20 zápasů. Zatímco ostatní kluby v soutěži se potýkají s nedostatkem hráčů, lánské trápí opačný problém. Trenér František Kuna má k dispozici 22 hráčů. Kádr je poskládán s bývalého lánského dorostu, z hráčů z okolních vesnic a z Kladna. Slánská soutěž byla pro hráče úplnou novinkou. Po rozpačitém začátku se rezerva konečně začala scházet a její výkony se zápas od zápasu zlepšovaly. Nyní je v tabulce na čtvrté pozici.
Dosavadní výsledky béčka v AMHL: HC Lány B - Středokluky 4:11, 4:3, 3:5, HC Lány B - Ski Team 3:3, 6:4, 18:3, HC Lány B - Blue Angels 10:5, 9:5, 7:2, HC Lány B - Avicenna 2:7, 3:4, 5:7, HC Lány B - Plastin 1:14.
Den před Silvestrem se na kladenském zimní stadionu odehrálo dlouho očekávané měření sil mezi týmy A a B. Slušná divácká návštěva viděla dobrý hokej. O emoce a branky nebyla nouze. Rezerva dokázala dlouho vzdorovat, dokonce i vedla, ale nakonec se projevila zkušenost hráčů z A mužstva. Favorit lánského derby nakonec zvítězil 7:5.

V sezóně 2003 - 2004 byla pod hlavičkou HC Lány založena přípravka, která funguje i v tomto ročníku. Okresní přebor žáků v současnosti neexistuje, a tak přípravka žádnou soutěž nehraje. Začalo se trénovat od konce října 2007 a přípravka jezdí pravidelně každou sobotu na trénink do Rakovníka. Oproti loňsku dochází k obměně několika hráčů. Trenér Lubor Zelenka a jeho asistent Radek Jirkovský mají na soupisce 19 hráčů. Přípravka dokonce odehrála tři přátelská utkání proti 5. třídě PZ Kladno (2:10, 0:7, 2:18). I přes vysoké prohry jsou jistě zápasy pro lánské žáčky dobrou zkušeností.

Hokej je bezesporu velmi finančně náročný. Klub získává peníze od obce, z grantů Středočeského kraje a částečně si na fungovaní přispívá sám formou sběru železného šrotu a členských příspěvků.

Radostnou novinkou je v této sezoně vznik kvalitních internetových stránek klubu, kde se dozvíte všechno o současném lánském hokeji. K dispozici jsou výsledky, tabulky, bodování hráčů, pozvánky na další utkání a dokonce fotky ze zápasů. To vše na adrese www.hclany.estranky.cz.
Dokonce i hospoda Narpa vydává hokejový týdeník z aktuálními výsledky z víkendových utkání.
Děkujeme všem fanouškům za podporu a srdečně je zveme na další zápasy místního hokejového klubu.

František Kuna mladší