Co je nového v mateřské školce

Vydáno: 24.1.2007

O prázdninách před zahájením nového školního roku proběhla v mateřské škole rekonstrukce zdravotechniky. Děti se dočkaly výměny často poruchového sanitárního zařízení, které už neodpovídalo hygienickým normám. Byla realizována výměna dětských záchodů a umyvadel. Dlaždičky s dětským motivem, zrcadla a nový nábytek se dětem velmi líbí .

Zároveň se stávající rekonstrukcí hygienického zařízení se přistoupilo k přípravě a vybudování sanitárního zařízení pro novou třídu mateřské školy v přízemí. Tuto třídu, kde bude mít své zázemí 15 našich nejmenších dětí, otevíráme 1. února 2007.

Příprava třídy začala vymalováním obou místností. Pak následovalo položení plovoucí podlahy a lina, ušití záclon. Vše září novotou. Vybavení šaten i dětský nábytek je přizpůsobený potřebám a věku dětí. Hračky jsou nakoupeny a čekají na uložení do nových skříněk a poliček. Nezapomnělo se ani na stolečky a židličky a na mnoho dalších drobností. To vše čeká na první děti ve věku od tří do čtyř let, pro které je tato třída určena.

Rádi bychom touto cestou poděkovali těm, bez jejichž pochopení, vstřícnosti a finanční pomoci by nemohlo dojít k rozšíření školy o jednu třídu. Je to především Obecní úřad Lány, který nás plně podporuje a nešetří na nás financemi. Poděkování patří firmě DREXX s.r.o., ENES spol. s.r.o., Topinfo s.r.o, Montyservis s.r.o., ADSUM Josefa Barši. Velký dík patří i rodičům našich dětí, kteří nám přispěli nemalou peněžitou částkou, za kterou jsme pořídili hračky a vybavení do interiéru školy. Sponzorské finanční dary jsme využili i na renovaci pískovišť na školní zahradě. Pro děti jsme vybudovali další nové pískoviště. Obě pískoviště dostala nová obložení a podařilo se nám na podzim zajistit zakrytí pískovišť novými ochrannými plachtami. Jmenovitě poděkování patří rodině Novotných, Kotzinů, Vrobelů, Štokrů, Trpáků a paní Martině Hořejší a Janě Svobodové. Celková částka sponzorských darů činila v prvním pololetí školního roku částku 49 865,-Kč.

Ještě jednou děkujeme a zveme Vás, abyste se přišli podívat na novou třídu, kterou nám mnozí z Vás pomohli otevřít.
Autor: Jiřina Věrnochová, zástupce ředitelky Mateřské školy Lány