Zámek Lány bude 15. - 16. září 2006 místem setkání prezidentů Visegrádské skupiny

Vydáno: 14.9.2006
Ve dnech 15. – 16. září 2006 se na zámku v Lánech uskuteční Summit prezidentů Visegrádské skupiny. Prezident republiky Václav Klaus zde bude jednat s Lechem Kaczynským, prezidentem Polské republiky, s Ivanem Gašparovičem, prezidentem Slovenské republiky a s Laszlem Sólyomem, prezidentem Maďarské republiky. Společně se slovenským prezidentem přicestuje paní Silvia Gašparovičová.

Poprvé v patnáctileté historii uskupení V4 proběhne setkání jako dvoudenní a jeho součástí budou po oba dny plenární zasedání všech prezidentů s bohatou agendou, bilaterální schůzky i společenský a kulturní program. Část programu schůzky proběhne i za účasti občanů Středočeského kraje, především ve městě Slaný a v obci Lány.

V pátek 15. září 2006 proběhne přivítání prezidentů zemí V4 ve Slaném. Na programu je uvítací ceremoniál, neformální setkání se starosty regionu a setkání s občany města, procházka po náměstí a prezentace Pamětních desek věnovaných setkání prezidentů ve Slaném. Odpolední program setkání prezidentů zemí V4 bude pokračovat na zámku v Lánech. Na pořadu budou plenární zasedání, bilaterální setkání a tiskové konference. V 17.00 hodin se uskuteční společný pietní akt na hřbitově v Lánech k uctění památky prezidenta T.G. Masaryka za účasti prezidentů zemí V4.

Program bude pokračovat v sobotu 16. září 2006 v dopoledních hodinách na zámku v Lánech, kdy je na programu společná tisková konference a poté odhalení „Prezidentské lavičky“ v prostoru před Zámečkem.

Převzato z www.hrad.czwww.v4-2006.cz