Oprava mostu na komunikaci Lány – Slovanka.

Vydáno: 2.10.2015

Od pondělí 5. 10. 2015 bude uzavřena krajská komunikace II/236 Lány - Slovanka. Důvodem této uzávěry je kompletní rekonstrukce mostu ev. č. 236-007 u bývalého lihovaru, který byl v havarijním stavu.

Investorem akce je Středočeský kraj a stavbu provádí Společnost T. A. Q. s.r.o. Praha. Rekonstrukcí mostu dojde i ke zlepšení bezpečnosti chodců v tomto místě, protože těleso nového mostu bude rozšířeno o chodník pro chodce.

Objížďka směrem do Lán bude vedena přes Vašírov. Na základě požadavku dopravců budou autobusy po dobu trvání uzávěry jezdit přes Vašírov ke hřbitovu, dále ulicí Ke Hřbitovu dolů na náměstí a zpátky Zámeckou ulicí na obchvat a zpět do Vašírova. Autobusové zastávky zůstanou stejné. V ulici Ke Hřbitovu bude po tuto dobu instalován zákaz zastavení na pravé straně směrem od hřbitova dolů. Tento požadavek vychází ze snahy co nejvíce zkrátit čas, o který budou autobusy zpožďovány z důvodu objížďky.

Karel Sklenička
Starosta Obce