Aktuální informace o činnosti sdružení NAŠE LÁNY

Vydáno: 4.1.2006

Obecní zastupitelstvo na svém veřejném zasedání dne 21.11.2005 schválilo zařazení akce – rekonstrukci dětského hřiště u Židovského rybníka – do rozpočtu obce na rok 2006. Obecní zastupitelé obdrželi od našeho sdružení materiály s návrhem na řešení rekonstrukce hřiště včetně předpokládaných nákladů.

Sdružení připravilo podklady k žádosti o dotaci od kraje v rámci programu obnovy venkova na I. etapu herních prvků, opravu plotu a něco málo na zeleň, kterou podala obec Lány (dotace je určena pro samosprávu). Uzávěrka byla 16. prosince 2005.

Na základě souhlasu vlastníka pozemku – obce Lány, obdrželo sdružení souhlasné stanovisko Městského úřadu v Novém Strašecí, odboru výstavby a životního prostředí pro rekonstrukci hřiště. Dále jsme získali souhlasné stanovisko Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, územní pracoviště v Rakovníku.

Spolupracujeme s ČČK Lány paní Alicí Hamříkovou a ředitelkou místní Mateřské školy paní Miluší Vaněčkovou. Navázali jsme kontakt s divadelním spolkem Tyrš a během premiéry jejich nové hry dne 30. prosince 2005 jsme distribuovali letáky upozorňující na připravovaný projekt rekonstrukce hřiště u Židovského rybníka v Lánech.